Yalın

Yalın kimdir

Yalın, 30 Mart 1980 İstanbul doğumludur.İlkokulda pilot olmak istemektedir fakat babasının gitar eşliğinde söylediği Enrico Macias ve Gipsy Kings şarkılarıyla büyür.
Yurdaer Doğulu ve Doğan Canku Müzik Okulları’nda müzik eğitimi almıştır.
2004 yılında ”Ellerine Sağlık” albümünü yapar ve ”Zalim” isimli şarkısıyla efsane olur.Albüm çıktığı ilk hafta 200.000 adet satış yapar.Zalim şarkısı, Arnavut şarkıcı Rovena Stefa ve Bulgar şarkıcı Toni Storaro tarafından yorumlanmış olup, şarkı ayrıca Sırpça, Arapça,Yunanca, Rusça, gibi dillere de çevrilmiştir.
Başarısına başarı ekleyen Yalın, tüm söz ve müzikleri kendisine ait olan ”Bir Bakmışsın” albümü 2005’te müzik sevenlerin beğenisine sunar.Albüm, “2006 Yılının En Çok Satan Albümleri” arasına girer, MÜYAP tarafından başarısı belgelenir ve Altın Plak alır.Abümün çıkış parçası ”Küçücüğüm” de 2005 yılında POPSAV tarafından yılın şarkısı ödülüne layık görülür.
Üçüncü albümü ”Her Şey Sensin” 2007 yılında piyasaya çıkar.Bu albümde de tüm söz ve müzikler Yalın’a aittir. Yalın, ”Her Şey Sensin” albümü ile “Yılın En Çok Satan Yerli Albümleri” arasına girer ve MÜYAP’tan Altın Plak ödülünü alır.
2009 yılında ”Ben Bugün” adlı albümünü yayınlar.Serdar Ortaç ”Sakın Arama” , Gülben Ergen ”Aşksın sen”, Sıla ”Ne Desem İnanırsın ve ” Dön Demeyi Unuttum”, Bengü ”Özetle Ben Aşığım” ve Ayşe Yılmazel ”İki Sakin” şarkılarının bestelerini yapmıştır.
Kendini tutkulu,azimli ve heyecanlı olarak tanımlayan Yalın, Hürriyet Gazetesi ”Aile İçi Şiddete Son” kampanyası kapsamında Kenan Doğulu ile birlikte ”Ünzile” şarkısını seslendirmiştir.

Benjamin Kaya Production ile irtibata geçerek Yalın menajer, Yalın konser fiyatı, Yalın menajerlik, Yalın sahne fiyatı konusunda bilgi alabilirsiniz.

Yalın Sosyal Medya Hesapları;
Web:http://www.yalinonline.com/
Facebook:https://www.facebook.com/YALINonline/
Twitter:https://twitter.com/yalinonline
İntagram:https://www.instagram.com/yalinonline/
YouTube:https://www.youtube.com/YALINTV

Bu sayfadan Yalın menajeri, Yalın resmi web sitesi, Yalın iletişim, Yalın konser fiyatı, Yalın konser bedeli, Yalın konser kaşesi, Yalın organizasyonu, Yalın menajerlik firması, Yalın menejeri, Yalın sahne fiyatı, Yalın sahne konser fiyatı, Yalın konser fiyatı ne kadar, Yalın belediye festival ücreti, Yalın İmza günü ücreti, Yalın sahne menajeri, Yalın ulaşım, Yalın resmi menajeri, Yalın menajerlik ulaşım, Yalın menajeri kim, Yalın yılbaşı konser fiyatı, Yalın mail adresi, Yalın menajer iletişim, Yalın konser ücreti, Yalın belediye konser fiyatı, Yalın festival konser fiyatı, Yalın menajerlik şirketi, Yalın telefon numarası, Yalın menajer, , gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.

İlkokulu Ataköy İlköğretim Okulu’nda okumuştur. Liseyi Saint Michel Fransız Lisesi’nde okurken, Yurdaer Doğulu ve Doğan Canku Müzik Okulları’nda gitar dersleri alırken ilk bestelerini yapmaya başlamıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’ne başlayan Yalın aynı zamanda albüm hazırlıklarınada başladı.

Yalın, 2004 yılının Mart ayında beste çalışmalarını hızlandırdıktan sonra Selim Öztürk’le beraber albüm hazırlıklarına başladı. Selim Öztürk’ün prodüktörlüğünde kaydedilen söz ve müziklerinin Yalın’a ait olduğu “Ellerine Sağlık “albümü Universal Music etiketiyle raflardaki yerini aldı Albüm ilk haftasında 200.000 satış rakamına ulaştı. İlk ayın sonunda 300.000 satış rakamına ulaşan “Ellerine Sağlık”, 4 ay gibi kısa bir sürenin sonunda 500.000 satış barajını aştı. Böylece Universal Music’in en çok satan albümler listesinde Guns N’ Roses’dan sonra gelerek dördüncü sıraya yükselmiştir. 2004’ün Aralık ayında albüm promosyonu ve satışı durdurulmuştur. Bunun nedeni ise albümün çıktığı Universal Music’in Türkiye’de kapanmasıdır. Yalın 2004 yılının Aralık ayında hazırlamaya başladığı “Bir Bakmışsın” adlı albümünü 2005 yılında Pasaj Müzik etiketiyle piyasaya sürdü. 2007 yılında Herşey Sensin albünü, 2009 yılında Ben Bugün adlı albümü piyasaya sürdü. 2012 yılında Anlat Güzel Mi Oralar adlı singlenı çıkardı. Son olarak 2013 yılında çıkardığı Sen En Güzelsin albümüyle büyük beğeni topladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir